Všetko pre váš vysnívaný domov... 10% zľava po registrácii

picture
 • Blog
 • Príspevok: Ako vybrať správny písací stôl?

date29.10.2022

Ako vybrať správny písací stôl?

Správny kancelársky stôl vám pomôže zvýšiť produktivitu, efektivitu a pohodlie v kancelárii alebo na home office. Vzhľad a dizajn vášho pracovného alebo domáceho kancelárskeho nábytku môže pomôcť určiť náladu a celkový pocit, ktorý chcete, aby vaša kancelária sprostredkovala každému, kto do nej vstúpi. Či už pracujete v doma alebo v tradičnom kancelárskom prostredí, výber správneho kancelárskeho stola je dôležitou voľbou.

 

Pokiaľ ide o výber kancelárskeho stola, existuje mnoho možností as týmito možnosťami prichádza ešte viac rozhodnutí, ktoré treba urobiť.

 

Vo fáze prieskumu vám môže byť nápomocný aj sprievodca nákupom písacieho stola, ktorý sme pre vás tu pripravili.

 

Výber kancelárskeho stola môže byť spočiatku zdrvujúci, ale niekoľko kľúčových úvah môže proces nákupu zjednodušiť. Najprv je potrebné urobiť určité rozhodnutia týkajúce sa kancelárskych priestorov, pretože správne usporiadanie priestoru môže prispieť k zvýšeniu produktivity práce vytvorením príjemnejšieho a energeticky priaznivejšieho prostredia.

 

Pred nákupom nového kancelárskeho stola zvážte tieto tri veci:

 

Aké je usporiadanie vašich kancelárskych priestorov?

Pozrite sa, ako je vaša kancelária usporiadaná, a môžete si zmerať priestor, do ktorého sa zmestí váš kancelársky stôl? Máte malý priestor, alebo je váš pracovný priestor v rámci kóje? Má vaša kancelária otvorený pôdorys, kde budete pracovať priamo vedľa svojich kolegov? Máte kanceláriu s uzavretými dverami? To môže byť dôležité pri výbere typu stola, ktorý si chcete kúpiť, pretože je potrebné zaistiť, aby sa pohodlne vošiel do určeného priestoru.

To platí aj pre prácu z domu. Môžete svojmu pracovnému stolu vyhradiť časť miestnosti? Môžete pohodlne pracovať bez toho, aby ste sa vzdali nevyhnutného obytného priestoru?


Aký je váš rozpočet?

Akonáhle zistíte rozmery stola, ktorý sa zmestí do vášho priestoru, môžete začať zužovať výber. Ak chcete výber zúžiť ešte viac, je čas pozrieť sa na váš rozpočet na kancelársky nábytok. Je dobré stanoviť si cenové rozpätie, ktoré ste ochotní a schopní minúť.

Existuje mnoho kvalitných písacích stolov v širokom cenovom rozpätí, či už chcete minúť za niečo prepracované a priestranné, alebo potrebujete niečo skromnejšie. Určením svojho rozpočtu pred tým, než začnete vyberať kancelárske stoly, môžete zúžiť výber a nájsť tak ten správny stôl.

 

Aký je váš štýl kancelárskeho nábytku?

Potom, čo zistíte, koľko miesta máte pre stôl a koľko ste ochotní minúť, zvážte svoj štýl a preferencie, ako chcete, aby vaša kancelária vyzerala.

Dávate prednosť klasickému kancelárskemu alebo domácemu štýlu, napríklad tradičnému alebo modernému štýlu? Potom by vášmu vkusu mohlo vyhovovať niečo robustné a profesionálne. Alebo možno dávate prednosť modernému stolu a chcete niečo so zaujímavými tvarmi a akcentmi.

To sú iba dva príklady z mnohých štýlov. Kancelárske stoly môžete nakupovať aj podľa farby alebo dreveného prevedenia, napríklad doska v dekore čerešňového alebo dubového dreva, čierne alebo biele, hnedé alebo šedé. Zvážte výber niečoho, čo vám robí radosť a motivuje vás každé ráno zasadnúť a pracovať.

Existuje mnoho druhov kancelárskych stolov, ktoré doplnia vaše pracovné prostredie a váš štýl práce. Každá odruh stola má svoj vlastný súbor jedinečných funkcií, ktoré vám pomôžu zvýšiť produktivitu vášho pracovného dňa a zaistiť, aby ste sa vo svojom pracovnom priestore alebo domácej kancelárii cítili pohodlnejšie.Tu je šesť obľúbených typov písacích stolov, na ktoré sa môžete zamerať pri nákupe kancelárskeho stola:

 

Výškovo nastaviteľné stoly

 

Zdvíhací alebo výškovo nastaviteľný stôl je užitočný pre tých, ktorí trávia dlhé hodiny prác. Umožňuje prepínať medzi sedením a státím počas pracovného dňa, čo má množstvo výhod.

 

Odborníci zjistili, že častější stání může prospět vašemu zdraví a stání při práci může také pomoci zvýšit vaši produktivitu. Studie z roku 2018 zjistila, že ti, kteří používali stůl se stojanem, měli vyšší pracovní výkon a větší zapojení do práce. Stoly ve stoje mohou také ušetřit místo, protože kancelářská židle nemusí být potřeba.

 

Ak sa rozhodnete pre stôl v stoji alebo zdvíhací stôl namiesto iných typov stolov, ako je napríklad štandardný počítačový alebo písací stôl, môžete si uľaviť od celodenného sedenia bez toho, aby ste obetovali čas strávený pri pracovnom stole. Jednou zo základných vlastností stola na státie je jeho výšková nastaviteľnosť. Niektoré z týchto nastaviteľných stolov majú ručné zdvíhanie, iné je možné ovládať elektronicky.

 

Tieto stoly sa dodávajú v širokej škále farieb a veľkostí.

 

 

 

Písacie stoly s odkladacím priestorom

 

Potrebujete veľa úložného priestoru, ale pracujete v malom priestore? Potom by pre vás mohol byť vhodný písací stôl s odkladacou plochou. Nadstavbové dosky sa umiestňujú na hornú časť pracovného stola alebo stola domácej kancelárie, takže nezaberajú ďalšie miesto na podlahe.

 

Pracovné stoly alebo stoly pre domácu kanceláriu s odkládacím priestorom môžu pomôcť ušetriť čas - nebudete musieť vstávať a prechádzať ku skrini na dokumenty alebo ku knižnici, aby ste našli niečo, čo potrebujete, keď pracujete pri svojom stole. V rámci tohto stola s úložným priestorom je možné všetko prehľadne usporiadať vďaka takým veciam, ako sú otvory pre knižky, malé štrbiny na poštu, otvorené police a skrinky.

 

Hlavnou funkciou odkladacieho stolíka je zväčšiť úložný priestor bez toho, aby sa zväčšila podlahová plocha, ktorú stôl zaberá v kancelárii.

 

Klasické písacie stoly

 

Na písanie je možné použiť akýkoľvek stôl, ale písacie stoly majú obzvlášť veľkú a prehľadnú pracovnú plochu, na ktorej je dostatok miesta pre notebook alebo počítač, rovnako ako pre zošity, papier a ďalšie písacie potreby.

 

Niektoré písacie stoly sú stolovou doskou bez pripojeného úložného priestoru, zatiaľ čo iné môžu mať pod sebou zásuvku alebo niekoľko malých zásuviek na boku. Písací stôl má veľmi jednoduchý a priamočiary dizajn. Môže byť ideálnym písacím stolom pre niekoho, kto potrebuje iba niečo, kam by si mohol uložiť základné potreby na svoj pracovný stôl.

 

Písacie stoly môžu fungovať ako elegantný priestor na prácu na vašich najdôležitejších projektoch. Na rozdiel od mnohých počítačových stolov alebo písacích stolov s odkladacími plochami tu nie sú žiadne police ani iné úložné priestory, ktoré by vás rozptyľovali od práce.

 

Písacie stoly sa dodávajú v širokej škále farieb a veľkostí. Či už hľadáte niečo moderné, alebo tradičnejšie, určite si vyberiete. K dispozícii je niekoľko možností povrchových úprav dreva, napríklad pobrežný dub, škoricová čerešňa a tmavý gaštan, a tiež celá biela, čierna a jemne zlatá. Medzi obľúbené funkcie patria zásuvky, do ktorých sa vkladajú závesné zakladače, výsuvné zásuvky a zásuvky na klávesnici.

 

 

 

Rohové stoly a stoly v tvare L

 

Pre ľudí, ktorí pracujú na viacerých pracovných pozíciách, môže byť užitočný rohový stôl alebo stôl v tvare písmena L. Tieto väčšie stoly sa zmestia do rohu miestnosti a poskytujú dostatok priestoru na malom priestore. Jednu stranu stola môžete využiť na notebook alebo stolný počítač. Druhá strana môže zostať voľná pre materiály, na ktoré môžete potrebovať odkazovať, alebo pre ďalšie úlohy, ako je práca na projekte s kolegom alebo organizovanie schôdzok medzi štyrmi očami.

 

Rohové stoly a stoly v tvare písmena L sa dodávajú v rôznych farbách, povrchových úpravách a veľkostiach. Moderné štýly môžu mať sklenené alebo chrómové akcenty alebo môžu byť celé čierne alebo strieborné. Tradičnejšie štýly majú rôzne povrchové úpravy, ako je klasická čerešňa a javor alebo dub a espresso. Medzi funkcie patria zásuvky na dokumenty, zásuvky na klávesnici, vedenie káblov a uzamykateľné úložné priestory.Počítačové stoly

 

Počítačový stôl slúži na uloženie všetkých potrebných počítačových zariadení, ako je notebook, stolný počítač, tlačiareň a skener, na jednom mieste. V podstate každý stôl môže byť technicky vzaté stolom pre počítač. Všetky tu uvedené stoly možno považovať za počítačové stoly, pokiaľ je to ich zamýšľané použitie.

 

Pokiaľ je v ňom miesto pre všetko, čo potrebujete pre prácu s počítačom, môže ako počítačový stôl fungovať aj stôl na státie, stôl s odkladacou plochou, písací stôl alebo rohový stôl či stôl v tvare písmena L.

 

Pri výbere počítačového stola je kľúčovým prvkom priestor. Ak máte iba notebook, bude vám stačiť stôl s malou plochou, ale ak máte veľký monitor alebo možno viac monitorov, budete možno potrebovať niečo väčšie. Existujú aj počítačové stoly s výsuvnou zásuvkou na klávesnici alebo vyvýšenou policou na monitor.

 

Počítačové stoly sa dodávajú v rôznych farbách a veľkostiach. Príkladom sú svetlý javor a buk, celé biele alebo čierne a mnohé s viac ako jednou farbou alebo povrchovou úpravou. Medzi obľúbené funkcie patria odnímateľné police, zásuvky na dokumenty, zásuvky s výklopnými čelnými panelmi, priechodky na káble a vstavané nabíjačky.

 

Písacie stoly pre manažérov

 

Vedúci pracovník spoločnosti často vedie rokovania s klientmi a zastáva mnoho rolí vo firme – a tak by mal vyzerať aj jeho pracovný stôl. Stôl pre vedúcich pracovníkov môže vyhovovať potrebám a vzhľadu spoločnosti, ktorá chce pôsobiť autoritatívne.

 

Mnoho manažérskych písacích stolov má možnosť pridať zodpovedajúcu skrinku, ktorá zväčší ich pracovný priestor, sú vybavené rôznymi zásuvkami a úložnými priestormi, priehradkami na klávesnici a plochami na usporiadanie mnohých káblov a napájacích šnúr.

 

Každý písací stôl potom môžete doplniť úložným kontejnerom alebo stolovou nadstavbou pre maximálne využitie každého priestoru.

 

Potrebujete oddeliť vaše pracovné stoly? Naša ponuka paravánov zníži hladinu zvuku a zaistí tak Vašim pracovníkom súkromie a komfort.

 

 

Areto tým

Areto blog

Tipy a rady, ktoré oživia Váš domov

benefits

22 000 produktov skladom

benefits

Do 3 dní doručený tovar skladom

benefits

Každý jeden balíček starostlivo zabalený

benefits

1200 m² skladových priestorov

benefits

50 pracovníkov podieľajúcich sa na výrobe

 • benefits

  22 000 produktov skladom

 • benefits

  Do 3 dní doručený tovar skladom

 • benefits

  Každý jeden balíček starostlivo zabalený

 • benefits

  1200 m² skladových priestorov

 • benefits

  50 pracovníkov podieľajúcich sa na výrobe